Kol Kesimleri Örgü Teknikleri Örgü Örgü Teknikleri - Dantel Örnekleri, örgü, dantel, dantel modelleri
Hemen Tarot Falınıza Bakalım Hemde Ücretsiz
Turuncu Tunik Bayan

Gri Hırka çocuk Ve

Kolay Yelek örneği

Bolerolar Bolero Ör

Kol Kesimleri Örgü Teknikleri Örgü Örgü Teknikleri - Dantel Örnekleri, örgü, dantel, dantel modelleri


Tüm Kategoriler


Sayfalar


Kol Kesimleri Örgü Teknikleri Örgü Örgü Teknikleri

Kol Kesimleri

Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 ModelleriNormal Kesim: ön ve arkada kol oyuğuna gelindiğinde genellikle 3,2 ve 1 olmak üzere her iki taraftanda eksiltme yapılarak yuvarlak bir kesim elde edilir. Daha sonrasında düz devam edilir. Omuza gelindiğinde istenirse ilmeklerin tamamı bir kerede, istenirse ilmeklerin yarısı bir kere diğer yarısı ise bir sonraki sırada kesilerek omuzun eğimli olması sağlanır. Kol örülürken ise her 6 yada 8 sırada bir sağ ve soldan 1 er ilmek artırılarakkolun yukarı doğru genişlemesi sağlanır. Sonra önde yapıldığı gibi 3,2,1 kesilerek kol oyulur. Her 4 sırada bir sağ ve sol yandan 1 er ilmek eksiltilerek omuza gelindiğinde kalan ilmeğin önce yarısı(ancak sağa ve sola sayıyı paylaştırarak) sonrada ortada kalan ilmekler kapatılarak kol bitirilir.

Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 ModelleriDüz Kesim: ön ve arkada kesim yapmadan düz örülür. Omuzda hafif eğim vermek için ilmeklerin önce yarısı sonraki sırada diğer yarısı kapatılır. Kol örülürken her 8 sırada yanlardan birer ilmek artırarak yukarı doğru genişlemesini sağlarız.kol altına gelindiğinde önce 2 2 2 2 olmak üzere sağ ve soldan kesim yapıp sonrasında kalan ilmekler kapatılır. Bu kesime düşük kolda denir.
Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 ModelleriReglan Kesim:Kol oyuğu eksiltmelerinden sonra 3 yada daha fazla ilmeğin içinden 2 yada 4 sırada bir yanlardan birer ilmek eksiltilir.(sağ taraftan ilmekler beraber örülerek,soldan bir üste bindirme yapılarak):yakanın yapımından sonra kalan ilmekler bitene kadar bu eksiltmeler tekrarlanır.eksiltilecek olan ilmekler kol oyuklarının ve omuzların ilmekleridir. Arka reglan ön reglandan 2 cm daha uzundur. Kollar içinde ilmekler ön ve arkada olduğu gibi eksiltilir. Kolun sağ tarafı arka reglan,sol tarafı ön reglan uzunluğunda olmalıdır. Omuzları belirlemek için kol oyuğundan 10 cm sonra orta 2-3 ilmeğin yanlarından iki sırada 1 ilmek eksiltmek iyi olur. Ön yakanın hizasında öne ait olan tarafın ilmeklerinin yarısını kesmek yada bekletmek gerekir.Kalan ilmekler reglan tarafından eksiltmeye devam edilerek tüketilir ve iç taraftan ilmekler 3-2 seferde kapatılır yada bekletilir.
Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 ModelleriAmerikan Kesim: Ön:Kol oyuğu kol çevresi kesimi gibi yapılır. Sonra omuz yüksekliğinden 3 cm .önce omuz eksiltmelerine başlanır.Bütün ilmekler bitene kadar hem dış yanlardan hemde içten eksiltmeler yapılır. Ön kol oyuğu normal şekilde yapılır. Yaka yüksekliğine kadar devam edilir kalan ilmekler bir seferde kapatılır.
Kol:Kol oyuğuna kadar aynen diğerleri gibi örülür. 3,2,1 eksiltme yapılır. Sonra her 4 sıarada 1 sağ ve soldan ilmek eksiltilir. Böylece omuz ilmekleri kalana dek davam edilir. Omuz ilmekleri 1 kerede kapatılır.
Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 Modelleriİngiliz Kesim: Ön ve arkada normal şekilde kol oyuğu yapılır:sonra omuzlar için omuz yüksekliğinden 3 cm önce,şu şekilde eksiltme yapılır.Sıra başında 3 yada fazla ilmek,dönüş sırasının sonunda 1 ilmek. Kol normal bir kol gibi örülür ve son sıralarda omuz genişliğine eşit ilmek sayısıyla kalınmaya çalışılır.(yaklaşık 6 cm) Bu ilmekler üzerinden omuz uzunluğuna eşit yüksekliğe kadar örgüye devam edilir.ve ilmekler bir seferde kapatılır.

Kol Kesimleri Örgü Teknikleri 
 Örgü


 Örgü Teknikleri

 ModelleriKimono Kesim: Ön ve arka aynı şekilde örülür.Normal kol oyuğundan 8 cm öncesi sıra sonunda yanlardan 3 veya 4 kere 4 ilmek atılarak yavaş yavaş kol meydana getirilmeye başlanır.Sonra bir seferde kol uzunluğu boyunca ilmek atılır. Bütün ilmekler üzerinden yarım kol genişliği elde edilene kadar örgüye devam edilir,sonra sıra başında 8 veya 9 kere 5 cm genişliğinde eşit ilmek sayısı eksiltilir. Böylece omuz yüksekliğine gelinmiş olur.Omuzlar için bütün ilmekleri bitirene kadar 3 veya daha fazla ilmek sayısı kesilir.Örgü Örgü TeknikleriAbout the Author


dantel oya örğü

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Görüntülenen

Yandex.Metrica